Hakkımızda

Hızlı nüfus artışına bağlı olarak, sanayileşmenin hızla artması nedeniyle çevre sorunları, canlıların yaşamını ciddi bir şekilde etkilemektedir.Mevcut ve gelecekteki çevre sorunlarına çözüm bulunması amacıyla; ülkemizde de, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevre Mevzuatları titizlikle geliştirilmekte ve tüm bu alandaki çalışmalara daha fazla önem verilmektedir. Canlı yaşamını ciddi bir şekilde tehdit eden ve önlem alınmazsa daha da edecek olan tüm bu çalışmalarda, toplum olarak üzerimize düşen görev; çevremizin gelecek nesillere emanet olduğu bilinci ile toplumsal çevre bilincinin arttırılmasına katkı sağlamaktır.

Biz;kurucularının tamamının Çevre Mühendisi olduğu , teknik uzmanlığı ve müşteri memnuniyetini aynı başlıkta toplayarak Nilçem Çevre Danışmanlık Mühendislik Hizmetleri İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. adı altında Türkiye'nin her bölgesinde hizmet verebiliyor olmaktan gururluyuz.

Şirketimizin ana hizmet konusu Çevre Yönetimi kapsamına giren tüm çalışmalar olup, bu hizmetler kapsamında 2872 sayılı Çevre Kanununa göre, işletmelerin faaliyetlerini planlama ve sürdürmeleri aşamalarında Çevre Mevzuatına uygunluğunun takibi kapsamında, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporlarının hazırlanması, Çevre Denetim Yönetmeliği kapsamında Çevre Görevlisi hizmeti verilmesini içermektedir.

Nilçem Çevre Danışmanlık Mühendislik Hizmetleri İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. ,Çevre Denetimi Yönetmeliği ve Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik kapsamında,"Çevre Yönetim Danışmanlığı ve Çevre İzin/Lisans Takip Hizmeti" konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığından gerekli yetkileri almıştır.

Vizyonumuz

İşletmelerin Çevre Mevzuatı kapsamındaki yasal yükümlülüklerini, çözüm odaklı ve mesleki etik kurallar çerçevesinde yerine getiren ve bu alanda başarısıyla zirveyi hedefleyen lider kuruluşlardan biri olmak.

 

Misyonumuz

Hizmet vereceği işletmeler adına, müşteri memnuniyetini esas alarak, uzman kadrosuyla yasal yükümlülükleri eksiksiz yerine getirmek ve hizmet kalitesini en üst düzeyde sürdürmek.